Herfstverschijnselen, Nut en Noodzaak

In de Ganzenhoek (Noord Meijendel)

Woensdag 3 oktober, start om 10.00 uur een excursie vanaf de Parkeerplaats tegenover hotel Duinoord. Natuurgidsen van het IVN nemen u mee door een zeer gevarieerd stuk duin, dat enerzijds bestaat uit bos, en anderzijds uit open duin. Daarnaast zorgen de Ganzenhoekplas, oorspronkelijk een infiltratieplas maar in 2007 teruggegeven aan de natuur, en diverse  kwelplasjes voor een heel afwisselend landschap met bijbehorende flora en fauna.
Tijdens de wandeling zal vooral aandacht worden gegeven aan diverse herfstverschijnselen, zoals paddenstoelen en het zich winterklaar maken van planten. Ook de onderlinge samenhang en betekenis van de herfstverschijnselen worden toegelicht. Daarnaast komen diverse andere aspecten van de Ganzenhoek aan de orde, zoals de historie en de waterwinning.
De wandeling duurt ruim 2 uur en gaat o.a. over onverharde paden. De excursie is gratis.
Aanmelden via ganzenhoek.excursies@gmail.com (max. aantal personen 15).

 

Gerelateerde berichten

Zullen we dit jaar weer nesten vinden van de bontbekplevier? Dit vroegen de vier vrijwilligers zich af die dit jaar de nestelende vogels in de gaten gingen houden. Vorig jaar waren de eieren van een van de twee gevonden nesten uitgekomen en hadden de vogels bij de laatste waarneming twee bijna vliegvlugge jongen grootgebracht.
Het gaat slecht met de konijnen in de duinen. Waar natuurbeschermers in de eerste helft van de vorige eeuw nog spraken over een ware konijnenplaag in de duinen, moet je nu goed zoeken om een konijn te ontdekken.
Stichting Duinbehoud ondersteunt duinbeheerders die een deel van de aangeplante naaldbossen willen omvormen naar open duingebied met kruidenvegetatie. “Het verwijderen van bomen kan heel bijzondere natuur opleveren”, zegt Marc Janssen van Stichting Duinbehoud in reactie op het kappen van bomen door de gemeente Bergen.