Nieuwe onderzoeksuitkomsten
Uit recent onderzoek van de provincie Gelderland blijkt, dat mountainbikers in natuurgebieden veel schade kunnen aanrichten. Beschermde dieren als het vliegend hert, de hazelworm en de zandhagedis lopen gevaar om platgereden te worden op de mountainbikeroutes in het Rijk van Nijmegen.
Ook vogels verstoord
Het is één van de conclusies van adviesbureau Natuurbalans-Limes Divergens, dat in opdracht van de provincie Gelderland naar de mountainbikeroutes in het Rijk van Nijmegen keek. Maar de verstoring gaat nog verder. Zo lijden bijvoorbeeld ook bosvogels als de boomkruiper, de winterkoning en de ekster onder de komst van de mountainbikers.
Oppassen geblazen voor zandhagedis
Ook in de duingebieden langs de kust lopen diverse mountainbikeroutes. En door het rijgedrag van de mountainbikers kunnen ook hier slachtoffers vallen onder beschermde diersoorten. Met name de zandhagedis moet goed uitkijken voor de aanstormende mountainbike.